Zapisywanie widoków i ich oznaczenia w oknie Orientacji

Czy wiesz, że… ?

W modelu jak również w rysunkach można zapisać widok – czyli ustawioną wcześniej pozycję w 3D.

Zapisanie widoku jest możliwe po wybraniu Nowy widok nowy widok w oknie Orientacji lub po wciśnięciu Spacji. Można zapisać wiele pozycji, by w dowolnym monecie je aktywować. Dodatkowo w złożeniach można tworzyć Migawki – czyli widoki uwzględniające widoczność komponentów. Więcej o różnicy przeczytasz poniżej.

Różnica pomiędzy Nowym widokiem a Migawką

Oczywiście widok tak można trwale zapisać lub usunąć.

zapisane widoki

Po zapisaniu widoków w oknie Orientacji pojawiają się różne symbole i o nich właśnie chcę napisać kilka zdań. Jest to uzależnione od tego, czy dany widok był aktywowany, czy został już zapisany, a jeżeli był zapisany i jest otwarty w nowej części, czy w tej części był aktywowany.

zapisane widoki

Oznacza to, że jeżeli zapiszemy widok i utworzymy nową część, taki widok będzie się tam już znajdował oznaczony symbolem .

zapisane widoki

Jeżeli wskażemy taki widok aż pojawi się miniaturka podglądu, symbol zmieni się na oko, a w przypadki listy wszystkich widoków – będzie to spinacz z okiem.

zapisane widoki

Jeżeli zastanawiałeś się, co oznacza pole wyboru Zapisane widoki w Kreatorze kopiowania ustawień, to właśnie otrzymałeś na to pytanie odpowiedź.

kreator kopiowania ustawień

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.