Które opcje konstrukcji spawanych warto domyślnie włączyć?

W ustawieniach konstrukcji spawanych znajduje się kilka istotnych opcji.

Należą do nich Opcje listy elementów ciętych (1):

  • Automatycznie utwórz listy elementów ciętych – powinna być włączona. Odpowiada za to, że lista cut-list wstawiana jest automatycznie, a nie ręcznie – jak to miało miejsce w starszych wersjach programu.
  • Automatycznie aktualizuj listy elementów ciętych – również powinno być włączone. Kiedyś, kiedy nie było tej opcji wiele osób po wprowadzeniu zmian zapominało o aktualizacji i rysunek był nieaktualny.

konstrukcje spawane

  • Zmień nazwę folderów (…) na Opis – zdecydowanie należy włączyć. W takim przypadku od razu widać w drzewie nazwy typu rura, kątownik itp. zamiast Element listy elementów ciętych.

konstrukcje spawane

  • Grupuj identyczne obiekty odpowiada za to, że jeżeli dwie jednakowe bryły powstaną w różnych operacjach, to program wrzuci je do jednego folderu.

Opcje konstrukcji spawanych (2) odpowiadają za tworzenie dodatkowej konfiguracji wyprowadzonej <Zespawana>. Tworzenie takiej konfiguracji jest domyślnie zaznaczone, ale czy jest to potrzebne? Należy sobie odpowiedzieć, czy korzystasz z takiej konfiguracji. Jeżeli nie, to spokojnie można tę opcję odznaczyć. Pamiętaj tylko o jednym fakcie, że standardowo właśnie konfiguracja <Zespawana> jest pobierana do rysunku do tworzenia listy materiałowej. Ale jeżeli jej nie będzie w szablonie, program użyje <Obrobionej>.

konstrukcje spawane

Czytaj też:

Konstrukcje spawane – konfiguracje obrobiona i zespawana

Następnie na karcie Konstrukcje spawane jest Opis obiektów arkusza blachy. Zastanawiające jest, dlaczego opcje blach znajdują się na karcie konstrukcji spawanych, skoro we właściwościach jest oddzielna kategoria Arkusze blachy… to było pytanie retoryczne. Opcja zdecydowanie do przeniesienia w inne miejsce.

konstrukcje spawane

Ostatnim możliwym do ustawienia elementem tej karty (3) jest Wygeneruj ID listy elementów ciętych. Możesz w tym miejscu określić, jakie właściwości są sklejone w jeden ciąg tworzący identyfikator konstrukcji, blach lub zwykłych części wieloobiektowych. Opcja ta domyślnie nie jest zaznaczona. Jeżeli taki identyfikator byłby do czegoś przydatny, możesz go skonfigurować i włączyć.konstrukcje spawane

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.