Konstrukcje spawane – konfiguracje obrobiona i zespawana

Czy wiesz, że… ?

Moduł konstrukcji spawanych w SOLIDWODKS może być z powodzeniem stosowany do projektowania elementów z drewna. W takiej sytuacji wydaje się zbędne tworzenie dwóch konfiguracji: Domyślna <Obrobiona> oraz <Zespawana>.

konfiguracja obrobiona i zespawana

Oddzielnym tematem jest tworzenie takich konfiguracji w przypadku elementów rzeczywiście spawanych, ale o tym za chwilę.

Załóżmy, iż posiadam domek z drewna, który nie posiada nic spawanego, więc dwie konfiguracje są zbędne. Chcę usunąć konfigurację Zespawaną, ale ta jest przecież używana w liście elementów ciętych.

konfiguracja obrobiona i zespawana

Okazuje się, że po usunięciu Zespawanej, w dokumentacji program automatycznie użyje konfiguracji obrobionej.

konfiguracja obrobiona i zespawana

Skoro nie zawsze są potrzebne takie konfiguracje, to można je systemowo wyłączyć:

konfiguracja obrobiona i zespawana

Rzecz jasna wyłączenie nie działa wstecz. Należy to zrobić przed utworzeniem w części pierwszego członu konstrukcyjnego. Zmianę taką można zapisać w szablonie by obowiązywała w przyszłości.

Więc po co są w standardzie dwie konfiguracje? Tak naprawdę nie wiem… Może chodzi o możliwość stworzenia wersji przed spawaniem i po spawaniu. Ale dlaczego w takim razie w dokumentacji używana jest konfiguracja zespawana? Zespawana czyli połączona, a przecież wylistowane są wszystkie składowe obiekty. Jeżeli ktoś zna sensowną odpowiedź – chętnie ją poznam.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.