Zmiana wymiarów narzędzia formowania w blachach

Czy wiesz, że… ?

Możesz utworzyć przetłoczenie w arkuszu blachy za pomocą Narzędzia formowania dostępnego w bibliotece projektu.

Podczas przeciągania masz do wyboru dwie opcje uzależnione od zaznaczenia Połącz z narzędziem formowania. Jeżeli opcja zostanie zaznaczona (1), operacja przetłoczenia pozostaje aktywnym linkiem (->) i pobiera informacje o kształcie oraz wymiarach z części źródłowej zapisanej domyślnie w C:\ProgramData\SolidWorks\SOLIDWORKS 2018\design library\forming tools. Zatem wymiary można zmieniać tylko poprzez modyfikację operacji w części źródłowej.

Jeżeli natomiast odznaczysz opcję (2), możesz zmieniać wymiary w części docelowej arkusza, gdzie przetłoczenie zostało wstawione.Standardowo by można było zmienić wymiary operacji, należy kliknąć 1 raz w operację w drzewie (lub ścianę tej operacji w oknie graficznym) przy włączonym Instant3D. Jeżeli Instant3D jest wyłączony, podobny efekt uzyskamy klikając dwukrotnie.

Jednak w przypadku operacji formowania nie działa edycja wymiarów po kliknięciu. Dlatego należy operację edytować i od razu zatwierdzić. Dopiero wówczas po kliknięciu operacji pojawią się jej wewnętrzne wymiary i tym sposobem można je zmodyfikować.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.