Zarządzanie ukrywaniem/pokazywaniem na przykładzie rysunków

Czy wiesz, że… ?

W rysunkach, gdzie znajduje się wiele widoków czy adnotacji, czasem potrzeba coś ukryć. O ile ukrycie adnotacji jest łatwe, ponieważ znajduje się pod prawym przyciskiem, pokazanie może okazać się trudniejsze.

Podobnie będzie w przypadku ukrycia widoku. Typowym dla mnie przykładem jest półwidok-półprzekrój zwany w SOLIDWORKS Półprzekrojem.

Tworząc taki rodzaj przekroju program bazuje na rzucie źródłowym, który po wykonaniu rzutowania nie jest potrzebny. To samo dotyczy linii przekroju, której się nie pokazuje.

Linie można ukryć pod prawym przyciskiem myszy.

ukryj/pokaż

Pokazuje się ją również pod prawym przyciskiem po kliknięciu na widoku przekroju.

ukryj/pokaż

Jeżeli chodzi o każdą inną adnotację, w tym: notatki, odnośniki, oznaczenia z karty Adnotacje – ukrywa się je także pod prawym przyciskiem myszki.

ukryj/pokaż

ukryj/pokaż

Widoki z kolei ukrywa się w drzewie operacji po kliknięciu prawym przyciskiem na wybranej pozycji.

Żeby pokazać ponownie ukryty widok trzeba kliknąć ponownie na tej pozycji (wyszarzonej) w drzewie wybierając Pokaż.

Natomiast każda inna ukryta adnotacja może być pokazana po włączeniu w menu Widok > Ukryj/pokaż > Adnotacje. Po włączeniu polecenia ukryte wcześniej notatki uwidocznią się na arkuszu i żeby je pokazać, trzeba w nie kliknąć lewym przyciskiem myszki.

Jeżeli dodatkowo zaznaczymy pokazywanie Ukrytych widoków, pojawią się one w formie przerywanego prostokąta granicznego na arkuszu. Wówczas można go pokazać po wybraniu prawym przyciskiem Pokaż.

ukryj/pokaż

ukryj/pokaż

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.