Wymiana plików pomiędzy SOLIDWORKS i Visualize

Wraz z wersją SOLIDWORKS 2024 z dodatków zniknął PhotoView 360. Jako jedyny program do renderowania pozostał Visualize, który przez kilka lat był równolegle rozwijany.

Jako użytkownik pracujący w SW wiele lat wolałbym mieć wybór, którego programu użyć. Nie mniej tak jak kiedyś zrezygnowano z PhotoWorks’a na rzecz PhotoView, tak i tym razem nastala zmiana niezależna od nas.

W związku z nią podpowiem, jak w łatwiejszy sposób wymieniać pliki pomiędzy SOLIDWORKS i Visualize. Jeżeli ktoś się zajmuje tematem wizualizacji to z pewnością wie, że wymiana plików jest czymś naturalnym. Na etapie koncepcji wersje zmieniają się bardzo często i trzeba je jakoś aktualizować. W PhotoView było to banalne, po prostu wszystko odbywało się w jednym oknie.

Z Visualize jest inaczej, ale i w tym przypadku możliwa jest aktualizacja.

Podczas otwierania plików należy zaznaczyć opcję Monitoruj plik. Jeżeli nie jest dostępna musisz przełączyć na Komponent/część w grupowaniu części.

Monitoruj plik

Jeżeli nastąpi modyfikacja plików w SOLIDWORKS, po przełączeniu do Visualize zobaczysz komunikat: Czy chcesz ponownie zaimportować?

Monitoruj plik

Możesz też w zakładce Modele wybrać Ogólne i tam ponownie wczytać plik lub zaimportować inny.

Monitoruj plik

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.