Uprość – automatyczne narzędzie do upraszczania złożeń

Czy wiesz, że… ?

Jedną z kluczowych kwestii pod kątem wydajności jest upraszczanie złożeń. Dotyczy to zarówno plików importowanych, jak i tych z pełną historią (drzewem operacji).

W SOLIDWORKS jest nawet specjalne narzędzie dostępne w Narzędzia > Znajdź/Modyfikuj > Uprość. Pozwala ono wybrać pięć typów operacji według dwóch kryteriów i wygasić w konfiguracji.

Można wygaszać takie operacje, jak: otwory, zaokrąglenia czy sfazowania.Warto zaznaczyć, że w przypadku złożeń koniecznie trzeba wykluczyć operacje mające wpływ na wiązania. W przeciwnym razie program wygasi np. otwór, który służył do powiązania części. Proces wyszukiwania oraz wybór odpowiedniego kryterium można powtarzać aż do uzyskania satysfakcjonujących wyników.

uprość

Po zatwierdzeniu i sprawdzeniu konfiguracji możesz łatwo ocenić, jaki wpływ na wydajność ma uproszczenie.

uprość

 

uprość

Niestety na liście do wygaszania nie ma operacji skrajnie pamięciożernych, czyli gwintów. Te trzeba znaleźć samodzielnie i wygasić w odpowiedniej konfiguracji.

uprość

Mimo tego, że przedstawiony automat nie działa idealnie, świetnie sprawdzi się w przygotowaniu uproszczonych konfiguracji. Pamiętaj, że można też używać tej operacji w pojedynczych częściach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.