Tworzenie wielu pochyleń i analiza pochylenia z DraftXpert Pochyleń

Czy wiesz, że… ?

W 2007r. wprowadzono w SOLIDWORKS technologię SWIFT, której flagowym produktem były narzędzia grupy FeatureXpert. Należą do nich SketchXpert, FilletXpert czy DraftXpert, który zawiera kilka funkcjonalnych rozwiązań.

 

DraftXpert Pochyleń pozwala m.in. w jednym kroku dodać wiele pochyleń o różnych wartościach. Niestety ograniczeniem jest to, że można dodawać tylko pochylenia od wybranej ściany, bez opcji wyboru krawędzi (typu linia neutralna).

Jeżeli utworzysz w dowolnym monecie wiele operacji pochyleń, to można również za pomocą DraftXpert Pochyleń zmieniać masowo wartości pochylenia lub usuwać wybrane.

Ponadto DraftXpert Pochyleń pozwala na dodanie pochylenia ścianom, które nie są zakończone na ostro – czyli posiadają już zaokrąglenia. W normalnej sytuacji program zgłasza błąd, ale dzięki rozwiązaniu FeatureXpert można dokończyć operację, gdyż SW automatycznie zamieni kolejność dodając wcześniej pochylenia a później promienie.

Dodatkowo można wyświetlić ściany o określonym pochyleniu – coś na zasadzie analizy pochylenia (na karcie Oceń) – co z kolei pozwala na łatwą identyfikację ścian np. bez wymaganego pochylenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.