Tworzenie symboli do instrukcji montażu bez użycia Composera

Czy wiesz, że… ?

Wiele firm tworzy instrukcje montażu, ale nie używa do tego celu specjalistycznego oprogramowania (jak np. SOLIDWORKS Composer).

Mając dedykowane narzędzie łatwiej jest wykonać instrukcje, ale i bez niego jest to możliwe. Przykład przygotowanie takiej instrukcji znajdziesz poniżej:

Dziś pokażę, w jaki sposób można przygotować samodzielnie odpowiednie symbole do wykorzystania w instrukcjach. Zaznaczam, że mnóstwo takich gotowych symboli można znaleźć w internecie.

 

  1. Najpierw rysuję odpowiedni model 3D.

model 3D

 

2. Następnie tworzę rysunek i wybieram polecenie Przekształć widok na szkic. We właściwości operacji wybieram Wstaw jako blok i wstawiam gotowy blok na arkuszu.

zapisz widok jako blok

zapisz widok jako blok

 

3. Mając gotowy blok można go: obracać lub skalować wektorowo. Blok możesz edytować, rozstrzelić lub zapisać na dysku/w bibliotece projektu.

symbole w instrukcji montażu

 

W katalogu annotations istnieje kilka gotowych bloków, ale do zastosowania w schematach hydraulicznych. Więc możesz w tej lub innej lokalizacji zapisać własne symbole. Później podczas tworzenia instrukcji możesz wstawiać bloki poprzez Wstaw blok lub przeciągając na arkusz.

symbole w instrukcji montażu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.