Tryb Opisywania szczegółów lekarstwem na problemy z wydajnością

Czy wiesz, że… ?

Tryb opisywania szczegółów wprowadzony w SOLIDWORKS 2020 pozwala szybko otwierać skomplikowane rysunki z dużą liczbą szczegółów. Dane modelu nie są ładowane, ale można w tym trybie dodawać i edytować adnotacje. W pewnym sensie jest to zbliżony tryb do rysunku odłączonego, jednak taki format wymaga odrębnego zapisu, a tryb opisywania szczegółów nie.
UWAGA. Tryb ten jest dostępny wyłącznie dla rysunków zapisanych w wersji SOLIDWORKS 2020. W starszych wersjach nie pojawi się w ogóle ta pozycja.
Podczas otwierania należy wybrać Opisywanie szczegółów i ewentualnie arkusze.
Zwróć uwagę, że po otwarciu rysunku nie można używać standardowych narzędzi z karty Widok układu, jak przekroje, rzuty, widoki szczegółów itd. Dostępne są wyłącznie Adnotacje z pominięciem tych, które wymagają pobrania informacji z modelu, tj. objaśnienia otworów, wymiary z modelu itp.

Tryb opisywania szczegółów

Tryb opisywania szczegółów jest przydatny, jeżeli konieczne jest wprowadzenie drobnych zmian w rysunkach dużych złożeń lub rysunkach zawierających wiele arkuszy, z wieloma konfiguracjami lub widokami wymagającymi dużych zasobów sprzętowych (np. RAM).

W każdym momencie możesz przywrócić tak otwarty rysunek do pełnej pamięci by skorzystać z wszystkich funkcji programu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.