Tabela spoin z parametrem długości

Czy wiesz, że… ?

W konstrukcjach spawanych możesz wstawić spoinę geometryczną (jako obiekt 3D) lub wizualną – jest to Ścieg spoiny. Operacja pozwala wskazać miejsca połączeń spawanych za pomocą markera lub podając pary ścian. Nie ma tutaj ograniczeń jak w przypadku starszej operacji o nazwie Ścieg spoiny pachwinowej, w której nie można było spawać np. dwóch stycznie przylegających rur lub obiektów, które nie przylegały odpowiednio do siebie.

Ścieg spoiny jest obecnie domyślną operacją widoczną na pasku konstrukcji spawanych, natomiast wspomniana druga operacja jest dostępna w menu lub po wyciągnięciu na pasek konstrukcji ikonki graficznej.

Ważne. Jeżeli chcesz pokazać później w tabeli długość – zaznacz pole Długość od/do.

Po wskazaniu miejsc spawania wybierz rodzaj spoiny – obsługuje to identyczny interfejs jak w rysunkach. Warto o tym pamiętać, gdyż można pobierać adnotacje z modelu do dokumentacji technicznej.

Jeżeli w miejscu połączenia spawanego nie widać pręgowanej rurki symbolizującej spoinę, kliknij prawym klawiszem na Folder spoin > Pokaż oznaczenia spawów, analogicznie można je ukryć.

Klikając prawym przyciskiem myszy na Folderze spoin możesz wybrać Właściwości, gdzie podaje się parametry spoin. W ten sposób szybko wykonasz kalkulację spawania całej konstrukcji.

W rysunku istnieje możliwość wstawienia Tabeli spoin (domyślny szablon weldtable-standard).

Możesz w niej pokazać rozmiar, symbol czy długość spoiny. Oczywiście sama tabela może być edytowana, a finalnie można ją zapisać jako szablon lub plik tekstowy albo Excel.

Ponadto można zaznaczyć Długość od/do i program przeliczy całkowitą długość spoin danego typu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.