Szybka zmiana jednostki na inną niż określona w szablonie dokumentu

Czy wiesz, że… ?

Jednostki dokumentu ustawia się w szablonie. Możesz je oczywiście szybko zmienić na pasku stanu lub kliknąć Edytuj jednostki dokumentu (na pasku) lub bezpośrednio w Opcje > Właściwości dokumentu.

jednostki

Wyobraź sobie sytuację, gdzie jednostką dokumentu są milimetry [mm]. Jednak projektujesz jacht lub łódkę, i potrzebujesz jednorazowo wprowadzić wymiar w stopach. Można to zrobić w oknie Modyfikuj rozwijając zakładkę Jednostki.

Alternatywnie można wpisać 600 (apostrof).

jednostki

Jeśli natomiast projektujesz rurociągi lub układy hydrauliczne/pneumatyczne, również możesz wprowadzać wymiary w innej jednostce. W przypadku, gdy główną jednostką dokumentu są milimetry, a potrzebujesz wprowadzić wymiar w calach, wpisz po wymiarze symbol . Dlaczego lepiej wpisać symbol cudzysłowu niż słowo cal?

Dlatego, że nazwa jednostki uzależniona jest od wersji językowej. W polskiej wersji SOLIDWORKS należy wybrać z listy lub wpisać cal, ale już w angielskiej będzie to in (skrót od ang. inch). Używając znaku uniezależniamy się od języka! Identycznie będzie z rzadziej używaną jednostką stopy, lepiej wpisać .

jednostki

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.