Sterowanie równaniami w tabeli konfiguracji Excel

Czy wiesz, że… ?

W Tabeli konfiguracji możesz sterować wieloma parametrami. Należą do nich równania.

równania w tabeli konfiguracji

Jednak nie wszystkie parametry można dodać do tabeli poprzez dwukrotne kliknięcie – tak jak wymiary czy operacje.

I co wówczas?

Jestem absolutnym przeciwnikiem ręcznego wpisywania do tabeli nagłówków, gdyż łatwo o pomyłkę. Ponadto umieszczenie wpisu z symbolem @ skutkuje zamianą komórki na hiperłącze, a sam wpis będzie w poziomie a nie pionie.

Jest pewna uniwersalna zasada dotycząca wczytywania danych do tabeli. Jeżeli program wykryje, że ustawiony (domyślnie) tryb dotyczy Wszystkich konfiguracji – parametr nie zostanie wczytany do tabeli.

ównania w tabeli konfiguracji

 

Jeżeli zmienisz ustawienia na Ta konfiguracja – parametr zostanie wczytany. Zasada to dotyczy wszystkiego, wystarczy żeby program rozróżnił, że dany parametr jest różny w różnych konfiguracja i na 100% zostanie do tabeli dodany.równania w tabeli konfiguracji

Analogicznie sytuacja wygląda tworząc równania w tabeli równań. Tylko ustawienie na Ta konfiguracja skutkuje wczytaniem równania lub zmiennej globalnej do tabeli konfiguracji.równania w tabeli konfiguracji

równania w tabeli konfiguracji

Pamiętaj też, że tworząc równania bezpośrednio w Excelu, przed dodaniem znaku = w komórce, należy wpisać ‘ (apostrof). Jeżeli tego nie zrobisz, Excel potraktuje takie równanie jako błędne i wyświetli #ARG!.

równania w tabeli konfiguracji

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.