Jak sprawdzić, czy naprawiona geometria jest na pewno bez błędów?

Czy wiesz, że… ?

Importując pliki z innych systemów, szczególnie w formatach tzw. neutralnych: iges, step czy sat mogą wystąpić błędy wynikające z translacji. Jeżeli jest ich niewiele, można wybrać automatyczną naprawę. W przypadku dziesiątek czy setek błędów też oczywiście można naprawiać automatem, jednak zazwyczaj lepsze efekty daje naprawa ręczna. W tym celu zazwyczaj korzystamy z narzędzi modelowania powierzchniowego.

Po naprawie drzewo operacji oprócz pozycji Import zawiera również inne pozycje. Wówczas ponowna Diagnostyka importu nie będzie możliwa. Dlatego ponowne sprawdzenie możesz wykonać na dwa sposoby:

  1. Za pomocą operacji Sprawdź dostępnej na karcie Oceń. Jedna tylko uwaga, narzędzie to działa mniej wnikliwie w porównaniu do diagnostyki, co oznacza, że diagnostyka może wykazać błędy, których polecenie Sprawdź nie znalazło. Zdarza się to jednak nieczęsto.

2. Drugim rozwiązaniem jest zapisanie pliku w formacie parasolid (natywny dla SOLIDWORKS) i ponowne uruchomienie Diagnostyki importu po otwarciu pliku. Jeżeli błędów nie ma, to znaczy, że geometria została poprawnie naprawiona.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.