Sprawdź jak działa lokalne wygładzanie w dodatku ScanTo3D

Czy wiesz, że… ?

Dodatek ScanTo3D pozwala na konwersję chmury punktów lub siatki na modele powierzchniowe. Ale również pozwala na obróbkę i przygotowanie siatki, a następnie ponowny jej zapis w formacie siatki.

Jednym z etapów przygotowania jest Wygładzanie. Przy czym można zastosować globalne – odnoszące się do całości wybranej siatki – lub lokalne.

Lokalne wygładzanie świetnie sprawdzi się do usuwania zbędnych informacji z obrabianej siatki. Przykładem mogą być napisy, oznaczenia z form, logo firmowe itp.

Zaznacz ramką/lassem lub markerem obszar do lokalnego wygładzenia, a następnie przesuń suwak w prawo. Im bardziej przesuniesz, tym wygładzenie będzie większe.

scanto3d

Jeżeli po maksymalnym wygładzeniu widoczne są jakieś szczegóły, to najlepiej jest usunąć dany fragment i załatać w jednym z kroków powstały otwór. Niestety ponowne wygładzenie danego obszaru nie wiele już wniesie.

scanto3d

Lokalne wygładzanie pozwala utworzyć lepszą powierzchnię, ponieważ w miejscu niewygładzonym mogą powstawać zawirowania, i smukłość powierzchni jest zaburzona.

scanto3d

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.