Rysunek złożenia i części składowych na wielu arkuszach

Czy wiesz, że… ?

Jeżeli chcesz wykonać rysunek techniczny złożenia oraz części składowych w jednym pliku, należy to wykonać z użyciem wielu arkuszy. Niestety w takim przypadku, jeżeli złożenie wraz z listą elementów i odnośnikami zostanie pokazane na pierwszym arkuszu, to chcąc wykonać na kolejnych rysunki wykonawcze części – tabela rysunkowa domyślnie pokaże dane złożenia (np. masa czy materiał).

Oczywiście tabela rysunkowa uzupełniła się danymi złożenia.

Jak to zmienić?

Domyślnie ustawione jest we właściwościach dokumentu, by program pobierał właściwości z pierwszego arkusza. Dlatego należy edytować Właściwości i odznaczyć domyślny wybór.

Jeżeli dodasz kolejne arkusze, na których umieścisz części składowe złożenia, pojawią się do wyboru nazwy widoków rysunku – należy wybrać jeden z tych znajdujących się na tym nowo wstawionym arkuszu.

Dane w tabeli się zaktualizowały. Jeżeli nie, przebuduj CTRL+Q.

Ponadto można w ustawieniach zmienić źródło dostosowanych właściwości, co obowiązuje dla całego dokumentu (nie wybranego arkusza).

W przypadku standardowej tabelki SOLIDWORKS, korekty wymaga również nazwa pliku. Domyślnie pobierana jest nazwa pliku, lecz pochodząca z rysunku. Lepszym rozwiązaniem będzie zmiana na Model znajdujący się tutaj. Wówczas nazwa będzie pobierana z pliku, który pokazany jest w dokumentacji (a nie pliku złożenia).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.