Rozłóż operację w plikach importowanych jako 3D Interconnect

Czy wiesz, że… ?

rozłóż operację w 3d interconnect

Podczas otwierania plików importowanych w formatach otwartych (neutralnych) jak IGES czy STEP, domyślnym ustawieniem jest opcja 3D Interconnect. Tworzy ona link do części źródłowej, przez co import się szybciej otwiera. Ma to wiele zalet szczególnie podczas otwierania plików w formatach natywnych z np. Catii, Creo czy NX’a.

rozłóż operację w 3d interconnect

Ale w przypadku formatów otwartych czy na pewno? Zawsze oczywiście można wyłączyć 3D Interconnect i wczytać plik tradycyjnie z opcją diagnostyki importu i naprawy błędów.

Spotkałem się niedawno z takim działaniem, iż w trybie 3D Interconnect program nie tworzył poprawnie lustra. Lustro działało dopiero po wymuszonej przebudowie CTRL + Q. Problemem było jednak to, iż nie dało się zapisać w stanie przebudowanym. Skutkowało to tym, że każdorazowo musiałem otwierać plik źródłowy i w nim dokonać przebudowy. Dopiero wówczas odbicie lustrzane części wyglądało poprawnie.

Z pomocą przychodzi opcja Rozłóż operację dostępna pod prawym przyciskiem myszy. Trzeba jednak pamiętać, że jest to czynność nieodwracalna.

rozłóż operację w 3d interconnect

rozłóż operację w 3d interconnect

Finalnie plik wygląda jak normalnie otwarty import.

rozłóż operację w 3d interconnect

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.