Prosty odcinek przewodu w uchwytach Routingu

Czy wiesz, że… ?

W dodatku Routing do instalacji elektrycznych, podczas definiowania trasy można używać uchwytów (klipsów). Klipsy są przygotowane w specyficzny sposób, oprócz punktów trasy posiadają oś.

Oś służy do definiowania prostego odcinka przewodu/kabla w obrębie uchwytu. Innymi słowy mówiąc, gdyby osi nie było, to splajn “skręcałby” w klipsie, co skutkowałoby przenikaniem.

klipsy Routing

Klipsy posiadają zatem oś (nie chodzi o oś tymczasową). Oś w standardzie jest wstawiona przez dwa punkty szkicu narysowane na ścianach końcowych.

klipsy Routing

Oczywiście oś taką możesz ręcznie przeciągać za punkty końcowe, w ten sposób wpływając na długość odcinka prostego. Jednak ręczne przeciąganie nie jest najlepszym pomysłem.

klipsy Routing

Chcąc zmienić długość odcinka prostego, narysuj szkicem 3D odcinek liniowy, który jest koncentryczny ze ścianą klipsa. Następnie dodaj wymiary od ścian końcowych – jak widać linia może być wysunięta lub wsunięta do wewnątrz.

Następnie na karcie Geometria odniesienia wybierz i zaznacz powstałą linię szkicu.

klipsy Routing

W trakcie testu widać, że przewody pozostają liniowe na dłuższej odległości za sprawą zmienionej osi. Nie twierdzę, że tak jest lepiej, tylko zwracam uwagę w jaki sposób możesz na to wpływać.

klipsy Routing

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.