Pozostały w złożeniu niepotrzebne wiązania? Sprawdź jak się ich pozbyć

Czy wiesz, że… ?

W złożeniach występują wiązania, które mogą być przywrócone lub wygaszone. Jeżeli używasz konfiguracji, to jedną z możliwości jest sterowanie stanem wiązań. Wiązania będą również automatycznie wygaszone po wygaszeniu powiązanego komponentu.

Jednak wiązania w formie wygaszonej znajdziesz także w folderze wiązań po usunięciu komponentów. I tutaj powstaje problem, ponieważ po pierwsze są one zbędne, a po drugie mogą mieszać się z wiązaniami wygaszonymi np. w obrębie danej konfiguracji. Co z tym zrobić?

Możesz ustalić i usunąć niepotrzebne wiązania w złożeniu.

W pierwszym kroku w Opcjach systemu > Komunikaty/Błędy/Ostrzeżenia włącz Traktuj brakujące odniesienia wiązania jako błędy.

Traktuj brakujące odniesienia wiązania jako błędy

Po przebudowie w folderze wiązań obok wygaszonych wiązań pojawią się sygnalizacje błędów. Oczywiście sygnalizacja pojawi się też w nazwie złożenia na górze drzewa.

błędy wiązań

Teraz wystarczy pogrupować wiązania Wg stanu, by umieścić wszystkie błędne w oddzielnym folderze. Ułatwi to ich usunięcie.

Traktuj brakujące odniesienia wiązania jako błędy

UWAGA. Istnieje możliwość usuwania wiązań skojarzonych z komponentem podczas usuwania tego komponentu. Wystarczy zaznaczyć opcję Usuń operację potomków.

Traktuj brakujące odniesienia wiązania jako błędy

Dowiedz się więcej o opcjach związanych z wiązaniami.

Wiązania – opcje dostępne pod prawym przyciskiem

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.