Porównaj – narzędzie bez którego nie da się obejść

Przyznaj, że wielokrotnie zdarzyło Ci się widzieć różne wersje tych samych plików i miałeś (aś) trudność z oceną różnic.

W działach rozwoju jest to normalna rzecz, że powstają kolejne wersje produktu. O ile jeszcze dana firma używam PDM’a, to można to jakoś tam opisać, ale w innym przypadku pozostaje prawdopodobnie zapisywanie powstałych wersji z nowymi nazwami plików.

Jednak w którymś momencie trzeba te wersje porównać i ocenić, co się w nich zmieniło.

W takim przypadku pozostaje użycie narzędzia Porównaj dostępnego w menu Narzędzia. Jest tam kilka opcji porównywania, w tym: operacji, geometrii, właściwości oraz oddzielnie rysunków (DrawCompare).

porównaj

Po wybraniu określonej kategorii należy wczytać dwa pliki i wybrać Uruchom porównanie.

Jeśli była porównywana geometria, to możesz wyświetlić co zostało dodane lub usunięte, albo można porównywać ściany.

porównaj

W przypadku porównywania operacji, oczywiście plik musi pochodzić z SOLIDWORKS. Na liście wynikowej wyświetlą się operacje a obu części, a te brakujące w danej wersji oznaczone są czerwoną kropką. porównaj

Za pomocą przycisku wstecz możesz wrócić do ustawień danego porównania, a w ustawieniach zdefiniować opcje globalnie. Na koniec można wygenerować raport – jak w każdym innym przypadku program używa do tego celu MS-Offica (Word‘a).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.