Podział renderowanego obiektu na elementy w Visualize

Jeżeli otwierasz plik SOLIDWORKS, który pochodzi ze starszej wersji lub po prostu nie zostały zdefiniowane wyglądy, możesz to zrobić w Visualize. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy Visualize widzi otwarty plik jako jeden obiekt i nie można przypisać różnych wyglądów. Albo jeżeli chcesz przypisać wygląd wybranej ścianie, a nie został on zaimportowany ze struktury wyglądów SOLIDWORKS.

W takiej sytuacji można go podzielić w menu Narzędzia > Podziel część. Zaznaczę, że jest jeszcze taka możliwość, że modyfikujemy wyglądy w SOLIDWORKS i aktualizujemy plik w Visualize. Ale przedmiotowa sytuacja dotyczy pliku ze starszej wersji SW (sprzed ery Visualize), więc ten program nie rozpozna wyglądów.

Po włączeniu podziału należy wskazać segment do wyodrębnienia i określić Tolerancję kąta fasety – czyli wielkość nowego obiektu.

visualize

Po dokonaniu podziału w zakładce Modele będą widoczne wydzielone obiekty. Dopiero teraz możesz przypisać różne wyglądy różnym elementom. W razie konieczności dalej należy dzielić podzielone elementy na mniejsze.

visualize

Teraz przypisujemy wyglądy, pamiętając że w Visualize nie ma możliwości nakładania tekstur na poziomie: część/obiekt/operacja/ściana. Oczywiście jeżeli podczas otwierania “przechwycimy” wyglądy ze strukturą SW, możemy je modyfikować na tych samych poziomach w Visualize.visualize

Klasycznym przykładem takiego podziału jest obrabiany metal lub drewno, gdzie konieczne jest inne mapowanie przekroju.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.