Odsunięcie powierzchni z diagnostyką niepowodzenia

Czy wiesz, że… ?

W modelowaniu powierzchniowym i hybrydowym mamy do dyspozycji operację Odsunięcie powierzchni.Odsunięcie takie może mieć wartość zero – wówczas mówimy o kopiowaniu ścian.

Ale najczęściej odsuwamy powierzchnie o zadaną wartość. Podobnie jak w przypadku Skorupy czy Pogrubienia powierzchni, wynik operacji jest zależny od wartości odsunięcia i minimalnego promienia krzywizny. Zakładając, że w modelu występują promienie wewnętrzne i zewnętrzne, promienie te będą się powiększać lub zmniejszać. Po przekroczeniu wartości granicznej następuje samoprzecięcie – co skutkuje najczęściej błędem.

 

odsunięcie powierzchni

W takim przypadku program odseparuje powierzchnie niemożliwe do odsunięcia wyświetlając je na liście. Możesz je przeglądać i usuwać ręcznie, lub wcisnąć przycisk Usuń wszystkie uszkodzone ściany.

odsunięcie powierzchni

Na liście pozostaną wyłącznie te, które mogą być odsunięte w jednej operacji.

odsunięcie powierzchni

Uwaga.

Jeżeli odsuwasz powierzchnie o zero (czyli kopiujesz powierzchnie) a mimo to program zgłasza problem – spróbuj innej metody.

odsunięcie powierzchni

Wybierz polecenie Połącz powierzchnie i zaznacz te same ściany. Tym razem nie było problemu. Trzeba tylko pamiętać, że wszystkie zaznaczone ściany muszą mieć ze sobą kontakt, inaczej nie byłoby możliwe ich połączenie.

połącz powierzchnie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.