Niepotrzebnie widoczna Paleta widoków w złożeniu i części

Czy wiesz, że… ?

Można zmieniać kolejność, wyświetlać lub ukrywać karty w Okienku zadań. Można również określić domyślną kartę, która otwiera się po otwarciu okienka zadań.

W celu dostosowania okienka zadań należy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolną kartę okienka lub nagłówek okienka zadań i wybrać Dostosuj.

biblioteka projektu solidworks

Następnie można zmieniać kolejność lub włączyć/wyłączyć elementy.

biblioteka projektu

Aby zamknąć okno dialogowe Dostosuj, po prostu kliknij w dowolnym miejscu w obszarze graficznym, ustawienia zostaną zapisane. Po następnym uruchomieniu oprogramowania w kartach okienka zadań będą już używane niestandardowe ustawienia.

Swoją drogą, zawsze się zastanawiam, dlaczego podczas pracy z modelem lub złożeniem, w oknie widoczna jest Paleta widoków. Przecież ta zakładka jest zupełnie niepotrzebna, jej kliknięcie nie przynosi żadnego skutku. Moim zdaniem powinno jej tu nie być.

Niestety jeżeli ją wyłączymy, wyłączamy dla wszystkich typów dokumentów, w tym w rysunku. Wielka szkoda, że tak to działa. Natomiast jeżeli wyłączyć tę kartę w modelu/złożeniu, pojawi się automatycznie podczas tworzenia rysunku.

biblioteka projektu solidworks

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.