Narzędzie formowania zapisane w formacie form tool

Czy wiesz, że… ?

Standardowo narzędzia formowania utworzone w SOLIDWORKS zapisujemy w odpowiednim katalogu, który jest automatycznie tworzony podczas instalacji programu. Jest to katalog forming tools znajdujący się w bibliotece design library.

Warunkiem działania narzędzia po przeciągnięciu na arkusz blachy jest włączenie atrybutu Folder narzędzi formowania – w przeciwnym razie program traktuje takie narzędzie jako zwykłą część.

forming tools

Od kliku wersji SOLIDWORKS istnieje druga możliwość, mianowicie zapisanie utworzonego narzędzia w formacie Form tool (*.sldftp), wówczas nie ma konieczności zapisywania tłoczenie w dedykowanym folderze w design librabry.

forming tools

Reasumując, istnieją dwie opcje:

  • Pliki .sldftp. Utworzyć plik *.sldftp i umieścić go w dowolnym folderze. Funkcja narzędzia formowania bazuje na rozszerzeniu pliku. Te pliki są tworzone przy użyciu nowszej technologii.
  • Pliki .sldprt. Utworzyć plik *.sldprt i zapisać go w folderze oznaczonym jako Folder narzędzi formowania w bibliotece projektu. Te pliki są tworzone przy użyciu starszej technologii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.