Łączniki Smart Fastener – automat do skręcania konstrukcji

Czy wiesz, że… ?

W złożeniach SOLIDWORKS możesz użyć narzędzia Łączniki Smart Fastener, które służy do umieszczania śrub lub całego kompletu (śruby, podkładki, nakrętki) w konstrukcjach.

Uwaga! W celu użycia Smart Fastener konieczne jest wcześniejsze włączenie dodatku Toolbox!

Działanie polega na wskazaniu otworu i przycisku Dodaj lub wybraniu opcji Wypełnij wszystkie. Program wstawi odpowiedni typ śruby do odpowiedniego otworu. Na przykład, do otworu z pogłębieniem stożkowym zostanie wstawiona śruba stożkowa.

smart fastener

Można też ręcznie zmieniać rodzaj łącznika. Jakie łączniki program ma wstawić do otworów z nie kreatora, ustawia się w Ustawieniach Toolbox (punkt 5).

smart fastener

Warto pozostawić włączone opcje Autodopasowania rozmiaru oraz Automatycznej aktualizacji długości.

Następnie możesz określić komponenty Dolnej oraz Górnej grupy. Przy czym górna grupa oznacza części umieszczone od strony łba śruby (np. podkładka). Rodzaj komponentu Toolbox wybierasz z listy rozwijalnej. Dobrze jest wcześniej zorientować się, co oznacza dana nazwa. Natomiast jeżeli wybierzesz nieodpowiedni łącznik możesz go usunąć i ponowić wybór.

Dolna grupa oznacza komponenty na drugim końcu łącznika. Zauważ, że dodając podkładkę oraz nakrętkę, śruba automatycznie uległa wydłużeniu.

Uwaga! Wydłużanie łącznika uzależnione jest od dostępnych konfiguracji długości. Możesz to sprawdzić w ustawieniach Toolbox albo poprzez dodanie łącznika do złożenia – na liście rozwijalnej zobaczysz jakie długości występują.

smart fastener

Po zatwierdzeniu w drzewie operacji znajduje się folder Łączniki Smart Fastener, w którym umieszczono wstawione komponenty. Oczywiście operacja jest edytowalna.

smart fastener smart fastener

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.