Która metoda utworzenia ścięcia na końcu belki jest najlepsza?

Czy wiesz, że… ?

Rozważmy taką sytuację. Mamy belkę (wykonana dowolną techniką) i należy na jej końcu dodać ścięcie pod kątem 45 stopni.

Można to wykonać naprawdę na wiele sposobów, ale czy któryś z nich jest lepszy niże inne?

1. Sfazowanie.

Ta metoda wymaga odznaczenia opcji Styczne rozejście się oraz wpisania wysokości profilu. Dlatego nie uważam jej za szczególnie przydatną w takiej sytuacji.

sfazowanie

 

2. Odcięcie linią szkicu.

Rozwiązanie polegające na narysowaniu otwartego konturu z wierzchołka i odcięcie szkicem fragmentu. Metoda prosta i skuteczna, ale trzeba szkic narysować. Można co prawda to troszkę usprawnić tworząc taką operację z biblioteki (lub sam szkic z odniesieniami).

wytnij na odwrót

 

3. Pochylenie.

W tym przypadku rozwiązanie wydaje mi się mniej oczywiste, gdyż Pochylenie najczęściej stosuje się w projektowaniu elementów z tworzyw sztucznych. Ale można operacje zastosować do pochylenia ściany końcowej.

pochylenie

 

4. Przenieś ścianę – Obróć.

Moja ulubiona operacja w takiej sytuacji, gdyż obracając ścianę nie zmienia ona swojego ID. Oznacza to, że jeżeli ściana była powiązana w złożeniu lub istniały wymiary odnoszące się do tej ściany, nie zdezaktualizują się!

Jako oś obrotu należy zaznaczyć dolną krawędź modelu.

przenieś ścianę

Zwróć uwagę, że każda z tych metod pozwala dowolnie ustalić kąt. Jednak najlepiej zbliżone konstrukcje rysować w module Konstrukcji spawanych, gdzie cięcia generowane są automatycznie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.