Konfiguracja położenia bez wiązania limitu

Czy wiesz, że… ?

Chcąc pokazać złożenie w wielu wariantach, możesz do tego calu wykorzystać rysunek, a dokładniej mówiąc Widok pozycji alternatywnej.

Jak to działa?

Widok taki bazuje na konfiguracjach, przy czym albo są one tworzone podczas realizacji operacji, albo wybiera się gotowe konfiguracje. Jeżeli jednak odwrócimy działanie, to mając złożenie można zapisać np. dwa położenia krańcowe przycisku bez konieczności dodawania nieco bardziej skomplikowanych wiązań (przykładowo limitu kąta).

Dlatego utwórz rysunek. Wstaw Widok pozycji alternatywnej.

Wystarczy z poziomu złożenia ustawić żądaną pozycję krańcową ręcznie lub z pomocą wykrywania kolizji.

Wracając do okna złożenia, została utworzona konfiguracja, która przełącza pozycję. Sam rysunek nie jest już do niczego potrzebny. Posłużył on wyłącznie do szybkiego stworzenia konfiguracji pozwalającej przełączać pozycję. Oczywiście można takie zadanie rozwiązań na wiele sposobów, jednak wymagać one będą zastosowania wiązania. Nie da się natomiast zrobić tak, że mając konfigurację ustawiamy ręcznie położenie komponentu za pomocą Przenieś komponent, po czym przełączamy konfigurację i zmieniamy położenie tego komponentu. Po ponownym aktywowaniu pierwszej konfiguracji, pozycja komponentu nie zostanie zapamiętana.

Jeżeli użyjesz Widoku pozycji alternatywnej, pozycję można kontrolować.

Podoba Ci się ten trik?

Chcesz poznać ich więcej?

Zapraszam na SZKOLENIA zgodnie z terminarzem: solid-szkolenia.pl/szkolenia-otwarte/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.