Kiedy program wstawi automatycznie widok standardowy potrójny w rysunkach?

Czy wiesz, że… ?

Tworzenie rysunków w SOLIDWORKS możliwe jest na wiele sposobów. Zapewne większość z Was używa Palety widoków (i słusznie). Starsza metoda, czyli Widok modelu, jest zbliżona, ma nieco więcej opcji, ale trzeba przejść kilka kroków. Będzie niezbędna podczas tworzenia dokumentacji z konstrukcji spawanych czy arkuszy blach (wieloobiektowych).

Jeżeli przeciągniesz z biblioteki plik złożenia lub modelu do otwartego wcześniej okna rysunku, program może utworzyć Widok standardowy potrójny. Identycznie będzie podczas przeciągania plików z drugiego okna lub z Exploratora plików SOLIDWORKS albo z Explorera Windows.

Nie zawsze jednak zobaczysz takie działanie. Może się zdarzyć, że po przeciągnięciu pojawi się standardowe okno wyboru widoków.

Wszystko zależy od tego, czy w modelu/złożeniu jest włączony tryb Automatycznie umieść w widokach adnotacji. Jeżeli jest włączony, należy ręcznie wybrać wstawiane widoki, jeżeli jest wyłączony – czyli adnotacje trafiają do Nieprzypisanych elementów – wtedy program wstawi widok potrójny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.