Jak doinstalować język polski, jeżeli nie jest zainstalowany

Czy wiesz, że… ?

Standardowa instalacja SOLIDWORKS umożliwia zainstalowanie wersji angielskiej programu (zawsze) oraz innych języków. W przypadku Polski będzie to naturalnie język polski.

Ale czy na pewno? Drugi język instalowany domyślnie podczas instalacji zależy od ustawień regionalnych w systemie Windows. Bardzo często zdarza się, że posiadamy w firmie komputery dostarczane globalnie – korporacyjnie przez oddziały ulokowane poza granicą naszego kraju. W takiej sytuacji, jeżeli komputery posiadają inne ustawienia regionalne, język polski może się nie zainstalować.

Bardzo dawno temu przykładowo stacje robocze HP nie posiadały systemu operacyjnego w wersji polskiej. Oznaczało to domyślną instalację SOLIDWORKS po angielsku i wiązało się z koniecznością doinstalowania języka polskiego.

Jak to wykonać.

Należy wybrać polecenie modyfikacji instalacji i po przejściu do zakładki Wybór produktu należy odszukać Języki SOLIDWORKS zaznaczając polski na liście.

język polski solidworks

Po kilku minutach język powinien zostać doinstalowany. Możesz teraz upewnić się, iż w katalogu instalacyjnym SOLIDWORKS > lang widzisz oprócz folderu english również polish. Orientacyjny rozmiar tego folderu w wersji 2019 wynosi 240MB.

język polski solidworks

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.