Inteligentne linie rozstrzelenia w widokach rozstrzelonych

Po utworzeniu widoku rozstrzelonego w złożeniach, istnieje czasem potrzeba pokazania linii rozstrzelenia. Starszy typ linii nazwany jako Szkic linii rozstrzelenia działa bardzo słabo, w mojej ocenie ma sens jedynie po zaznaczeniu ścian cylindrycznych.

Z kolei nowsze rozwiązanie, czyli Inteligentne linie rozstrzelenia działają dużo lepiej, ale nie idealnie.

Co mam na myśli?

Otóż w rozstrzeleniu poniżej zostały przemieszczone trzy komponenty. Jednak program wygenerował linie z prowadząc z pozycji początkowej – w wyniku tego linia wystaje daleko poza element. Oczywiście możesz próbować zmienić Punkt odniesienia w zakładce Linia trasy komponentu – czasem to nawet zadziała, ale nie zawsze.

Inteligentne linie rozstrzelenia

Jeżeli nie zadziała jedna z trzech opcji, zatwierdzam linie w takiej postaci i edytuję szkic.

Inteligentne linie rozstrzelenia

Następnie podświetlam punkt końcowy linii i przesuwam po określonej osi zmieniając jego współrzędne. Dość prymitywna metoda, ale skuteczna.

Inteligentne linie rozstrzelenia

Drugi sposób polega na tym, że pod prawym wybieram opcję Rozłóż inteligentne linie rozstrzelenia i również modyfikuję szkic.

Inteligentne linie rozstrzelenia

Nie mniej w tym przypadku trzeba być ostrożnym, gdyż wszystkie linie tracą powiązania do geometrii (stają się niebieskie). Plusem jest to, że możesz dowolnie je modyfikować, wymiarować, przesuwać, a nawet można zastąpić linię splajnem.

Inteligentne linie rozstrzelenia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.