Dlaczego części w złożeniu otwierają się z piórkami i na co to wpływa?

Niebieskie piórko obok części w drzewie złożenia świadczy o tym, że została ona wczytana w trybie Odciążonym. Jest to specjalny tryb, który pozwala otwierać szybciej złożenia dzięki ograniczeniu informacji o plikach do minimum. Oczywiście chcąc edytować plik czy wykonać przekrój musimy go zładować do pełnej pamięci.

Ładownie złożenia z odciążonymi komponentami jest szybsze od ładownia tego samego złożenia z komponentami w pełnej pamięci. Również złożenia z odciążonymi komponentami są szybciej przebudowywane, ponieważ przetwarzanych jest mniej danych.

Jak to sprawdzić?

Rozwijając drzewo operacji.

tryb odciążony

 

Tryb Odciążony możesz włączyć jednorazowo podczas otwierania złożenia.

tryb odciążony

Lub można go włączyć trwale w opcjach, przy czym w tzw. dużym złożeniu jest on włączony domyślnie. Pamiętaj o jeszcze jednej ważnej rzeczy – przeciwieństwem tego trybu jest przywracanie do pełnej pamięci. Więc nie należy tych opcji zaznaczać jednocześnie!

tryb odciążony

tryb odciążony

Pamiętaj też, że otwierając pliki ze starszych wersji, najpierw muszą zostać zapisane w bieżącej wersji, a później dopiero można je otwierać jako Odciążone.

Żeby przywrócić wybrany plik z trybu odciążonego do pełnej pamięci – kliknij prawym przyciskiem. I analogicznie w drugą stronę.

tryb odciążony

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.