Czy można otworzyć jednocześnie dwa pliki o tej samej nazwie?

Czy wiesz, że… ?

Możesz otworzyć jednocześnie ten sam plik, jest jednak jeden warunek.

Przykład.

Sytuacja wygląda następująco. Mamy projekt urządzenia, wszystkie pliki przechowywane są na serwerze w katalogu utworzonym pod kątem tego projektu.

Przychodzi następny klient, który chce zakupić podobne urządzenie, lecz zmodyfikowane. Firma nie używa PDMa. Więc kopiuje katalog z zawartością i wkleja do nowego katalogu. Wystarczy zmodyfikować złożenie z nowego katalogu i gotowe. Ale w praktyce w którymś momencie zaistnieje potrzeba otwarcia obu złożeń/podzłożeń lub części w tym samym czasie. I co wówczas?

Nie da się.

Jest pewne rozwiązanie, polega na uruchomieniu dwóch sesji programu. Uruchamiamy SOLIDWORKS i otwieramy pliki.

Uruchamiamy program raz jeszcze. Konsekwencją takiego działania jest komunikat o nie działającym autoodzyskiwaniu.

W drugim programie otwieramy to samo złożenie. Oczywiście będzie informacja, że jest używane i będzie tylko do odczytu. Ale otworzyć i przeglądać się da.

Jednak się da.

Nie jest to idealne rozwiązanie, bo plików już wymieniać pomiędzy złożeniami nie możemy. Często w takiej sytuacji (kopii projektów) istnieją części o jednakowej nazwie lecz inne geometrycznie. Więc podwójne uruchomienie programu niewiele pomoże.

Najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko jest używanie unikatowych nazw. Wówczas możesz otwierać dwa złożenia w programie i swobodnie zastępować pliki, porównywać je itp.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.