Co może a czego nie może FeatureWorks?

Czy wiesz, że… ?

FeatureWorks to dodatek umożliwiający rozpoznawanie operacji części w plikach importowanych. Podzielony jest na dwie podkategorie – Operacje standardowe oraz Operacje arkuszy blach.

Generalnie podczas otwierania importów poza Diagnostyką importu w kolejnym kroku zobaczysz pytanie, czy rozpoznawać operację. Oczywiście można nie rozpoznawać lub nawet wyłączyć to pytanie w opcjach.

“Czy chcesz kontynuować rozpoznanie operacji” w imporcie?

A teraz dwa przykłady, gdzie użycie dodatku ma sens i absolutnie nie ma.

W pierwszym przypadku otwieram prostą bryłę, składa się z podstawowych operacji. W takim przypadku można rozpoznawać operację, ponieważ program sobie z tym poradzi. Przypomnę, że jeżeli tryb Automatyczny nie da rady, możesz wrócić krok wstecz i użyć trybu Interaktywnego.

Program rozpoznał wszystkie operacje. Oddzielnym tematem jest, jak tego dokonał… bo rysując taki detal z pewnością nikt by nie użył takich operacji jak FeatureWorks.

featureworks

 

W przykładzie drugim pokazałem o wiele bardzie skomplikowany geometrycznie model. W zasadzie można przyjąć od razu zasadę, że takich brył program nie będzie w stanie rozpoznać.

Tak naprawdę rozpoznał jakieś pojedyncze operacje, w stylu szyjka czy zaokrąglenie (rozpoznane operacje znikają – patrz drugi obrazek). Główny kształt pozostał nierozpoznany! I z doświadczenia napiszę, że takich modeli nie ma nawet sensu próbować rozpoznawać w trybie Interaktywnym.

featureworks

featureworks

Dodam jeszcze, że dodatek ten nieźle sobie radzi z Arkuszami blach, przy założeniu, że modele nie zawierają błędów. Mam na myśli niejednolitą grubość ścian, pomieszane promienie (zewnętrzny vs. wewnętrzny), wadliwe podcięcia itp.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.