Brakujący plik z wynikami symulacji SOLIDWORKS Simulation

Czy wiesz, że… ?

Wykonując w SOLIDWORKS SIMULATION symulacje metodą elementów skończonych, program zapisuje wyniki w pliku *.*CWR. Plik ten jest niezbędny by otworzyć wyniki np. po przesłaniu do innego użytkownika.

Jeżeli pliku nie ma, został przeniesiony itp. program wyświetla informacje, iż nie można odnaleźć bazy danych wyników i trzeba przeliczyć wszystko od nowa.

Po pierwsze, ustawienia związane z lokalizacją zapisu znajdziesz w menu głównym Simulation > Opcje > Opcje domyślne. Tutaj należy zwrócić uwagę, że wyniki mogą być zapisywane w katalogu zdefiniowanym odgórnie (domyślnie temp w lokalizacji zalogowanego użytkownika) lub w miejscu zapisywania plików.

wyniki symulacji cwr

Z kolei w ustawieniach badania – po kliknięciu prawym przyciskiem > Właściwości > Opcje, masz możliwość zdefiniowania lokalizacji wyników dla bieżącego badania oraz połączenia z istniejącym plikiem *.*CWR.

wyniki symulacji cwr

Zawsze też możesz w Narzędziu oceniającym symulację szybko sprawdzić, gdzie jest zapisany plik i gdzie są przechowywane wyniki.

Pamiętaj też, że plik przenośny (pack&go) umożliwia zapisanie plików SOLIDWORKS wraz z wynikami Simulation w celu przeniesienia do innej lokalizacji czy wysłania e-mailem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.