Biblioteka projektu nie tylko dla operacji w częściach

Czy wiesz, że… ?

Biblioteka projektu jest folderem dostępnym po zainstalowaniu SOLIDWORKS, gdzie znajdziesz wiele użytecznych materiałów. Zazwyczaj kojarzona jest z operacjami, które przeciąga się z folderu features do części. Oczywiście takie operacje można wykonać we własnym zakresie. Przykład znajdziecie tutaj>>>

Innym zastosowaniem może być smart components – gotowe rozwiązanie inteligentnego komponentu. W standardzie w folderze znajduje się sześć komponentów, ale oczywiście można utworzyć własne.

Ponadto w katalogu motion znajdują się uprzednio zdefiniowane napędy, sprężyny, tłumiki gotowe do zastosowania podczas badania w dodatku SOLIDWORKS Motion.

Możesz też utworzyć nowy katalog i zapisać własne obciążenia do użycia podczas badania Simulation. Można to wykonać poprzez przeciągnięcie lub pod prawym przyciskiem > Dodaj do biblioteki.

Osobiście bardzo często wykorzystuję wcześniej zapisane adnotacje, np. ostre krawędzie stępić. Wystarczy przeciągnąć notatkę z biblioteki na arkusz rysunku. Jest to proste i wydajne rozwiązanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.