WSZYSTKO O PROGRAMIE SOLIDWORKS

  • keska@cadvantage.pl
  • 608 086 942
Podgląd wymiaru szkicu po wybraniu

11/09/2024

Podgląd wymiaru szkicu po wybraniu

Po narysowaniu konturu, zamiast włączać wymiarowanie, możesz wskazać kursorem element szkicu. Wcześniej należy wyłączyć użyte narzędzie (kursor widoczny w formie strzałki). Wówczas pojawi się szary transparentny wymiar, który po wskazaniu zamienia się na wymiar. Po wprowadzeniu wartości potwierdzamy enterem. Można też zaznaczać np. dwie linie z CTRL, by dodać wymiar kątowy.

W ten sposób bez użycia inteligentnego wymiaru możesz dokonać zwymiarowania szkicu. Jeżeli nie chcesz korzystać z tej opcji, możesz po prostu zignorować ten szary wymiar lub wyłączyć tę funkcjonalność w opcjach lub w menu kontekstowym.

Aby włączyć podglądy wymiarów szkicu, należy kliknąć kolejno Narzędzia > Opcje > Opcje systemu > Szkic i wybrać Podgląd wymiaru szkicu po wybraniu.

Aby zmienić kolor podglądu wymiaru, należy kliknąć kolejno Narzędzia > Opcje > Opcje systemu > Kolory. W obszarze Ustawienia schematu kolorów edytować kolor pozycji Wymiary, Podgląd.

Podgląd wymiaru szkicu po wybraniu

Podgląd wymiaru szkicu po wybraniu

 

  • i
    Ostatnie Posty11

ZAPISZ SIĘ
NA MOJE
SZKOLENIA

  • i
    Książki i materiały

Najnowszy e-book SOLIDWORKS 2025

Nowości w programie, porady praktyczne

2 komentarze

  1. Tomasz

    Witam,
    Podczas próby edycji szkicu w modelu (gdy mam otwarty draft w drugim oknie) nie wyświetlają mi się wymiary. Co może być problemem. Jest to SOLID WORKS 2025

    Reply
    • Paweł

      Nie zauważyłem podobnego błędu. Najpierw robimy restart, jeżeli nie pomaga to można próbować naprawić instalację. Wcześniej zawsze szukam w sieci, czy jest znany podobny błąd.

      Reply

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *