Wybieranie łańcucha – trzy przykłady zastosowania

Czy wiesz, że… ?

Wybieranie łańcucha jest bardzo przydatnym narzędziem w szkicowniku. Dlaczego? Poznaj trzy przykładowe zastosowania.

1. Otwieranie DWG/DXF.

Bardzo często podczas otwierania plików płaskich w szkicach znajdują się podwójne kontury czy mikroprzerwy. Zaznaczając Wybieranie łańcucha możesz łatwo ustalić problematyczne miejsce. Teoretycznie takie obszary można usunąć za pomocą Napraw szkic, ale wybieranie łańcucha znajdzie zastosowanie nawet, jeżeli naprawa nie zadziała. A np. nie zadziała, kiedy punkt końcowy jest błędnie dzielony przez wiele elementów (z jednego wierzchołka odchodzą więcej niż dwa segmenty).

2. Rysunki i usuwanie linii przekroju.

Chcąc usunąć linię przekroju wielokrotnie łamanego, możesz wybrać Wybieranie łańcucha. Dlaczego nie ramką? Ponieważ możesz usunąć zbyt wiele elementów, myślę w szczególności o znacznikach środka otworów.

.

3. Konwersja powierzchni ze skanu.

Konwertując skan na powierzchnię, bardzo często korzystam z funkcji Krzywa przecięcia, gdzie wybraną płaszczyzną tnę ściany powierzchni.

W sytuacji, kiedy w powierzchni są małe przerwy, w szkicu powstanie luka. Nawet jeżeli dalej chcę dopasować splajn to i tak chcę wiedzieć gdzie występuję nieciągłość. Co prawda w dopasowaniu splajnu można takie luki wypełnić, ale nie mamy wpływu na kształt, lepiej to zrobić odpowiednim typem krzywej manualnie.

 

Znasz inne fajne zastosowania na Wybieranie łańcucha? Podziel się nimi w komentarzach:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.