Automatyczne sortowanie części na produkcyjne i handlowe

Czy wiesz, że… ?

W łatwy sposób możesz zautomatyzować sortowanie w liście materiałów BOM na części produkcyjne i handlowe. Oczywiście przedstawiona metoda jest jedną z wielu możliwości, ale dość łatwo można ją wdrożyć, żeby nie sortować ręcznie zgodnie z poniższym postem.

Kolejność części w liście materiałów BOM na rysunku

Sprawdź jak wykonać to krok po kroku.

  1. Tworzę nową właściwość za pomocą Managera zakładki właściwości. Zaznaczenie check-boxa skutkuje dodaniem właściwości dostosowanej Produkcyjna. Odznaczenie opcji powoduje dodanie właściwości o nazwie Handlowa. Można też pozostawić jedno z pól puste (co będzie oznaczało drugi typ).automatyczne sortowanie bom
  2. W części wybieram odpowiednią właściwość klikając Zastosuj. Jeżeli złożenie już było wykonane i chcesz dodać masowo taką właściwość, zaznacz w złożeniu odpowiednie części np. z Ctrl (ramką, z Shift itp.) i wybierz szablon właściwości a następnie dany typ części w oknie po prawej stronie.

UWAGA! By można było tą techniką dodawać wielu komponentom wspólną właściwość, muszą one posiadać identyczny szablon.

automatyczne sortowanie bom

3. Wstawiam listę materiałów (w rysunku lub złożeniu) i dodaję nową kolumnę Typ części (zgodną z utworzonym wcześniej szablonem).

automatyczne sortowanie bom

Kolumna może być ewentualnie ukryta.

4. Ostatnim krokiem jest wybranie opcji Sortuj dostępnej pod prawym przyciskiem myszy po kliknięciu w tabeli. Wybieram sortowanie malejąco w odniesieniu do właściwości Typ części. Wszystkie części handlowe zostaną umieszczone na górze tabeli. Można stosować oczywiście sortowanie według większej liczby kryteriów.

automatyczne sortowanie bom

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.