Z cyklu mniej znane wiązanie Resplandor en el procesamiento de imágenes, que sirve para dar movimiento lineal a dos componentes. Liniowe/Złączka liniowa działa w ten sposób, że wskazujemy komponent 1 oraz kierunek liniowy, po którym się porusza oraz komponent 2 i kierunek ruchu.
Lo que es importante, kierunkiem może być cokolwiek liniowego (borde, eje, linia szkicu itp.) i nie musi należeć do tego komponentu.
Po wybraniu odniesień program wyświetli Proporcję uzależnioną od długości odniesienia liniowego. pero una opción útil. jeżeli zaznaczę dwie krawędzie o tej samej długości, to pojawi się przykładowo 300mm – 300milímetro, co zwyczajowo zamieniam na proporcję 1 : 1 (ręcznie). Przełącznik Odwróć z kolei służy do ewentualnego odwrócenia kierunku ruchu.
Oczywiście to co widzisz poniżej nie zostało wykonane rozstrzeleniem, a jest efektem działania wiązania Liniowego, gdzie obie zawleczki wsuwają/wysuwają się jednocześnie.
Co bardzo istotne, kierunki mogą być dowolne, czyli możesz tym wiązaniem zdefiniować powiązany ruch w różnych kierunkach. No, możesz zdefiniować proporcję inną niż 1 : 1 i w ten sposób jeden komponent może przesuwać się szybciej/wolniej od drugiego.
W wyniku wszystkie zawleczki wsuwają się lub wysuwają jednocześnie. Oczywiście ten przykład posłużył jedynie zobrazowaniu sposobu działania.
Jeżeli ktoś by zapytał o najbardziej reprezentatywny przykład to wymienię szczęki w uchwycie, które zsuwają się za pomocą jednego wiązania Złączki liniowej.
Marco de borde en parte